Raport ESG
2021

SDGs

Zrównoważone dostawy do klientów

Wspieramy naszych klientów w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla poprzez dostarczanie produktów przez One Fulfillment by Allegro, One Point by Allegro (punkty odbioru), zielone automaty paczkowe: One Box by Allegro i zrównoważone opakowania.

One Fulfillment by Allegro to kompleksowa usługa dla sprzedawców, która obejmuje przechowywanie, pakowanie i dostarczanie zamówień, a także obsługę klienta podczas całego procesu dostawy. Dystrybucja produktów zakupionych na Allegro z jednego centrum logistycznego pozwoli dodatkowo skrócić czas dostawy, zapewnić wysoką jakość obsługi klienta oraz zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko.

dostawyy dostawyy

Z początkiem listopada 2021 roku Allegro uruchomiło własną sieć automatów paczkowych One Box by Allegro. Klienci Allegro odbierając swoje zamówienia mogą teraz przyłączyć się do szeregu inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Mapa Polski na one.allegro.pl coraz bardziej się zazielenia, szczególnie w okolicach Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Łodzi, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Na koniec 2021 roku Allegro uruchomiło 1001 zielonych automatów.

3 tys. zielonych automatów paczkowych w całej Polsce do końca 2022 roku

Do końca 2022 r. nowa sieć obejmie co najmniej 3 tys. zielonych automatów paczkowych w całej Polsce.

One by Allegro to również inne, przyjazne środowisku opcje dostawy, jak partnerska sieć punktów PUDO (pick up, drop off) Allegro One Punkt, która oferuje klientom możliwość odebrania zamówienia następnego dnia po wysyłce, a sprzedawcom zapewnia wygodny sposób wysyłania i zarządzania zamówieniami w ramach jednej platformy. Ślad węglowy związany z korzystaniem z automatów paczkowych lub punktów odbioru jest niższy w porównaniu z opcją kurierską.

Dobra praktyka

Nasze automaty One Box harmonijnie wtapiają się w krajobraz miejski - nie ma na nich reklam i są obsadzone roślinami. Urządzenia są oświetlene z użyciem czujnika ruchu dla ograniczenia zużycia energii i zanieczyszczenia światłem w nocy. Przeznaczyliśmy również fundusze w każdym mieście, zależny od liczby odebranych paczek, przeznaczony na zazielenia miast i terenów podmiejskich.

Wyniki wyszukiwania