Raport ESG
2021

SDGs

Zrównoważone wybory klientów

Allegro Naturalnie

Chcemy ułatwić zrównoważone wybory kupującym na naszej platformie. Pomaga nam w tym utworzona strefa Allegro Naturalnie, do której trafiają produkty powstające w zgodzie z naturą i odpowiedzialne społecznie.Niejednokrotnie są to też produkty certyfikowane. Na Allegro Naturalnie znaleźć można naturalne kosmetyki dla całej rodziny, środki czystości przyjazne środowisku, karmę dla zwierząt o dobrym składzie oraz produkty spożywcze, w tym odpowiednie dla wegan i wegetarian. 


Walka o czyste powietrze

Jednocześnie w całym Allegro nie sprzedajemy również pieców węglowych nie spełniających wymogów prawnych. Jednym z najważniejszych problemów środowiskowych w Polsce jest jakość powietrza, którym oddychamy. Wiele polskich miast znajduje się w czołówce list najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Jednym z winowajców są domowe piece węglowe, które nie spełniają obowiązujących norm. W marcu 2020 r. podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, Pracy i Technologii, Polskim Alarmem Smogowym oraz Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). W ramach Koalicji Antysmogowej podjęliśmy decyzję o usunięciu z naszej platformy wszystkich ofert z piecami węglowymi, które nie spełniają wymogów prawnych. 

W 2021 roku usunęliśmy 413 ofert. Dodatkowo, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, Allegro wprowadziło do swojego regulaminu zapis, że piece mogą być oferowane do sprzedaży tylko wtedy, gdy do oferty dołączona jest wymagana dokumentacja (certyfikaty).


Allegro na rzecz zwierząt

Chronimy też dziką przyrodę. Od lat współpracujemy z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody Salamandra. Naszym celem jest wyeliminowanie ofert dotyczących gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) oraz pomoc w walce z nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami. Dzięki współpracy możemy identyfikować nielegalne oferty i usuwać je z platformy.

Wyniki wyszukiwania